Taky jste si všimli, kolik je všude kolem vos? Já teda jo a až do určitého momentu jsem se je snažila poctivě i lapat. S mouchou mi to procházelo, kdo mohl tušit, že s vosou je to jinak, že.

Za můj život se mi moc zranění nestalo. Jeden zážitek mám z dětství, kdy mě v rámci tréninku nechali samotnou doma a já, posílena vzpomínkou na našeho kocoura Karla, lezla po veškerém nábytku v pokoji. A to až do chvíle, než jsem zjistila, že kocour nejsem a spadla. Odnesla to tenkrát naštěstí jen levá zadní a já musela jít na rentgen a baštit nějaký drcený mořský korýše, co krásně smrděli. A pak dlouho nic, až do teď.

Nejdřív jsem si docela ošklivě strhla drápek a musela jsem k paní doktorce, která řikala, že tak nešikovný zranění už teda dlouho neviděla. Může za to ale ten vořech, co mi tak dlouho čuchal k pozadí, až jsem mu řekla „A dost, ještě jednou čmuchneš a proženu tě.“ A co myslíte? Čmuchnul.

Opodál stojící pán to ohodnotil slovy a to přepisuji doslova: „Ta si ho krásně srovnala, jak on utíkal! Je vidět, že je to vychovaná mladá dívka ze slušné Vinohradské rodiny“. No jenže jsem ho proháněla tak vášnivě, že jsem se vůbec nesoustředila na zákeřnosti terénu. Všimla jsem si toho až po chvíli a musela uznat, že už toho asi moc neuběhnu a dopajdala k paničce. Krve ze mě teklo až hanba a panička mě hned udělala první pomoc. Řekla mi, že jsem tydýt, což teda vůbec nevim, co je a vzala mě k tý paní doktorce. Měla jsem celej drápek pryč, koukalo mi jen takový to masíčko a tak jsem dostala pořádnej obvazovej zábal. Navrch jsem si mohla vybrat, jestli chci bílý nebo růžový obinadlo. Panička to pak všechno zaplatila a já se mohla klukům na louce chlubit krásnou vystajlovanou bambulí na noze. To byste nevěřili, jakou má růžová úspěch. Jen tomu vořechovi, co to celý zavinil, jsem neukázala nic.

zraneni

No a teď jsem o víkendu byla s paničkou na procházce v lese a všude kolem byly mraky vos. Panička mi říkala, ať je nechám bejt, že mě kousnou, ale znáte to nutkání, čím víc vám věci zakazujou, tím víc vás lákaj. No a tak jsem jednu ochutnala a nastalo doslova divadelní představení.

Když panička viděla, jak jsem po ní chňapla, tak vykřikla. To mě tak vylekalo, že jsem sebou škubla a nechytila vosu ve správném úhlu a nesnědla, ale jen tak ji zachytila pravým pyskem. Vosa udělala rychlý salto a z vnitřní části pysku se přesunula na tu venkovní, kde do mě zabodla žihadlo. Nechtěla se toho pysku vůbec pustit, i když jsem třepala hlavou na všechny světový strany, pořád byla zaseklá. Panička přiskočila, podržela mi hlavu a máchnutím ruky se jala vosu smést. Z odstupu to prý vypadalo, že mě fackuje a přítomné osazenstvo nevědělo, jestli volat Srstku nebo fandit. Nakonec se jí podařilo vosu odstranit a započala důkladnou prohlídku mé tlamičky, kde všude jsem píchnutá a jak moc. Naštěstí jsem měla jen ten jeden bodanec, tak situaci vyhodnotila jako vážnou, avšak ne kritickou. Vážnost situace se projevila tím, že mi dala kázání, vodu a pohlazení. Omočila mi celou hlavu a po zbytek výpravy mě bedlivě sledovala.

Dělala si srandu, že někdo kvůli sexy rtíkům chodí na drahý botox a já to mám zadarmo. Jenom se to nějak symetricky nepovedlo, protože jsem měla opíchanou jen jednu stranu a moje pysky vůbec nepůsobily tak sexy, jak by si jeden představoval. Z toho důvodu vám radši ani neukážu svoji fotku, ale vypadalo to asi nějak takhle.

Kluci se mi na louce smáli a já od té doby, jakmile vidim vosu, stahuju pozici i pysky a nedělám žádné výpady. Jsem přeci totiž vychovaná mladá dívka ze slušné Vinohradské rodiny.

BLOG | LAJKA | KOMIKS