Tak a je to tady! Neptala se, přišla náhle a v plné síle. Rozlezla se všude a zalejzá pod kožíšek. Ale je nádherná a bílá :) Juchůůůů, zima je tu konečně s námi! Ale abyste si nemysleli, né vždycky jsme měly tak hezký vztah a moje mamka teď z ní dokonce chytla hexenšus!

Dnes už je ze mě zimní modelína :P

Dnes už je ze mě zimní modelína :P

Musim upřímně přiznat, že ze začátku jsem neměla zimu moc ráda. Hledaly jsme si vzájemné sympatie docela dlouho. Třeba moje první kakání ve sněhové nadílce bylo dost náročné. Přeci to nehodim do tý studený bílý věci, že? A víte, jak je těžké najít neposvrněné místo? Hodně! A to byl jen takový poprašek :) A když už se vám zadaří, tak vaše panička dostane záchvat smíchu a okamžitě vytahuje foťák.

Studilo to :)

Studilo to :)

Časem jsme si ale našly krásný vztah a já se naučila sníh milovat. Jako fakt hodně. Kdykoli nasněží a my vyrazíme ven, běhám v něm jak blázen. Zalomím ocas a házím salta i trojité lutzy. Teď na posledním výletě jsme objevili fakt hluboký prašan, do kterého jsem se zabořila jak do peřiny. Ztratila jsem v ní úplně zadní nohy a užila si pořádnej záchvat. Až mám z toho kopírovaný uši 😛

Miluju sníh!... Teda teď už jo :)

Miluju sníh!… Teda teď už jo :)

Moje láska ke sněhu se stala tak vyhlášenou, že se mi dokonce podařilo dostat se do televize. Ano, slyšíte dobře, do T-E-L-E-V-I-Z-E. Konkrétně do zpráv TV Prima! Ne, samozřejmě trochu to přeháním… No, řekněme si to na rovinu, přeháním to trochu víc :) Prostě jsem šla po parku a proti mně šel nějakej chlápek s kamerou. Já si říkala, že teď nebo nikdy, tak jsem zavrtěla bokama a představte si, on se chytil! Natočil se mnou pár záběrů, konkrétně dva, a prohlásil, že je možná použijou. Téma bylo „zima a zvířátka“ a já sloužila jako ilustrativní záběr pro to, aby se páníčkové hezky o nás čtyřnohé miláčky starali, když je takhle pod nulou. Můžou nám totiž namrznout pacičky, prochladnout ledviny nebo se stát něco jinýho jako mojí mamce a tetě Azíze. No šak se sami koukněte!

Protože ale moje mamka nemá televizi, tak to neviděla, vyšla si ven jen tak nalehko – pořád honí vodu i když už má šedivou bradu, blázen – a hned „lup“ a chytly jí záda! V podstatě to nebylo nijak vidět, ale když měla vykonat takovou tu větší potřebu, tak se vůbec nemohla ohnout a zvednout ocásek a moooc ji to bolelo. Tož musela k panu doktorovi, aby ji pomohl. A moje teta Azíza? No to samý! Pořádně se nevobleče, aby byly vidět vnady a hned má zánět močáku. Chudinka, běhá teď každou chvíli ven a když to nestihne, tak má trauma…a vnady už pěkně schovala do novýho maskáčovýho oblečku. Ona vždycky byla tak trochu generál :)

Takže já, ponaučena, chodím pěkně ven v teplym pytli a tajně stále doufám, že i přes ten pytel si mě zas někdo všimne s kamerou a bude ze mě velká televizní hvězda, páč jsem ještě nikdy nedala autogram, teda kromě sloupků a křovíček u nás v parku, a moooc je toužím rozdávat!

Tak si tedy pořádně užívejte tuhle nádhernou zimu a pamatujte, hlavně záda a ledviny v teple 😉

Vaše TV star, Lajka  🐶 🎥 ❄⛄

 

BLOG | LAJKA | KOMIKS