Vrtěti psem

Nevinné psí humoresky

Množíš, množím, množíme

Protože je moje panička na dovolené v Irsku, kde poznává zrzavý pejsky, a já si tu můžu uhryzat nohu, chtěla jsem se v mezičase podělit o jednu věc, která mě docela trápí. A to jsou množírny.

Před týdnem jsme byly u jedné moc hodné paní doktorky, aby mi píchla včeličku do kožichu. A abych nic nepoznala a nedělala scény, dávali mi při tom pamlsky. Zjistila jsem, že čím víc se tvářim přepadle, tím víc mi jich dávaj. Musím přiznat, že jsem byla v tu chvíli nejpřepadlejší pes na celých Vinohradech. Ale to jsem trochu odběhla od tématu. Já jak vidim pamlsek, tak odbíhám furt.

Narodila jsem se do rodiny, kde mamka a taťka spolu už několik let žili a milovali se. Mých osm sourozenců se mnou bylo celý dva měsíce, měli jsme výběh, pestrou stravu a kvalitní hovínka, který po nás pravidelně uklízeli. Až na pár výjimek to bylo dost šťastný dětství. O těch výjimkách vám někdy povim. A tím spíš si neumim představit, jaký strašný dětství maj pejsci z množírny. Když jsem o tom poprvé slyšela, myslela jsem, že mě tím jen strašej, jako se zlobivý děti strašej polepšovnou. Ale nebylo to vymyšlený, je to pravda a dost bolestivá.

V množírnách se jede jenom na množství, feny se berou doslova jako továrny na peníze. Jsou zavřený jen v malym kotci a když už nemůžou rodit, tak je utratěj. Kotce jim nečistěj, štěňátka trpěj různýma chorobama, který chytaj z nečistýho prostředí. Většinou je odebíraj od mámy moc brzo a často si nesou následky po celý život.

A ta paní doktorka bojuje taky proti množírnám a pozvala nás 19. září na akci Den pro štěně aneb než mi připneš obojek u nás v Praze ve Stromovce. Kdybyste teda měli, jak říká moje babi, čaladu (čas a náladu), tak se přijďte podívat a poslechnout si pár věcí, který se toho týkaj. A kdyby se vám to nehodilo, nevadí, důležité je si hlavně o tomhle tématu povídat, ať už teda naživo nebo na těch internetech. Možná spousta budoucích páničků ani neví, že kupuje pejska z množírny, možná ani nevědí, že množírny existujou. Jako jsem to dlouho nevěděla já. A množírny budou, dokud bude poptávka, to víme.

A kdybyste tápali, tak tady je pár základních pravidel, jak postupovat při výběru pejska.

10 rad mnozirny

BLOG | LAJKA | KOMIKS

2 Štěků

  1. Lajka

    17/09/2014 at 10:34

    Díky moc, vyřídím paničce! Když máme potřebné informace, je to už jen o našem rozhodnutí a svědomí. Tak ať je co nejvíc čisté – stejně jako moje…občas:)

Napsat komentář

© 2024 Vrtěti psem

Theme by Anders NorenNahoru ↑