Za chvíli mi bude rok, jsem vlastně pořád bažant, ze kterýho si ostatní psi dělaj tak trochu srandu, jako třeba Azí, to se ale ve psím světě bere. Nějakej větší problém s tím nemám, taky jim to všechno vrátím, až vyrostu a budu mít stejný zkušenosti jako oni. Nejhorší ale je to, že si na mě dovolujou i kočky! Ne teda všechny, někdy si dovoluju já na ně, ale to jen když jsme ve dvou nebo když honim ty rychlý zrzavý v parku. I když to ale prej nejsou úplně kočky jako kočky, ale drevokocůři.

Karel kontroluje situaci, jestli může domů

Karel kontroluje situaci, jestli může domů

Moje máma zcela očividně, ani se to nesnažila skrývat, šikanovala kocoura Karla. Karel bydlel se třema psama, takže Karel byl dost ostřílenej a věděl, že nesmí dělat prudký pohyby. Takže jsem si docela dlouho myslela, že kočky choděj jen elegantně, pomalu, se vztyčeným ocasem. Není to tak. Kočky uměj bejt pěkně rychlý, obzvláště když se k nim otočítě zády a ony vás seknou do zadku a mažou se schovat pod postel. Nebo když vám daj packou facku. Jen tak.

Karel vyrážel na výpravy do obrovskýho vnitrobloku činžovních domů na Vinohradech, kde měl svůj svět. Domů se chodil najíst a vyspat. Psi holt ovládali celý byt. Občas jsem na návštěvě u kámošky Azí a tam to maj trochu jinak. S Azí bydlej kočky dvě. Jeden je kocour Ruby, kterej je takovej kočkopes, páč ho vychovávala Azíza a myslím si, že by si občas i štěknul, kdyby to uměl a druhá kočka je Číra. To je vládkyně celýho bytu, taková šedá eminence. Číru celej den nevidim, ale když už se setkáme, tak to stojí za to. Většinou si ji chci jen očuchat, je to přeci jen pro mě jiný stvoření, ale ona nechce. Nejdřív vydává takový zvuky z břicha, pak začne syčet a pak už si vybavuju jen drápy před obličejem.

Kdo z koho s tenkou Freyou

Boj o vstup do bytu s tenkou Freyou

Další kočka je Freya, bydlí u mojí druhý paničky, je malá jako kotě a už nevyroste, ale o to má větší výhodu, že se všude vejde. Je tenká, takže když mě provokuje a já se za ní rozeběhnu, je schopná schovat se v takovým tom malým šuplíku na cetky nebo dělat záložku v knížce. A někdy mám pocit, že proleze i klíčovou dírkou. Protože v jednu chvíli je v obýváku, já všechny únikový cesty fakt hlídám a najednou přijde z koupelny! Ale tomu přijdu na kloub, jak by řekla slečna Marplová.

BLOG | LAJKA | KOMIKS